Aprilli keskel esitleti Tallinna Botaanikaaias Eesti Posti metsapuude margiseeria uusimat postmarki, millel ilutseb meie rahvuspuu harilik tamm. Margil on lisaks kaunile võrale näha ka tammepuidu ilu.

Ivar Sibul

Ilmunud on biograafiline leksikon „Eesti metsandustegelased 1918–1944“, mille autor on metsandusloolane Toivo Meikar. Raamat koondab viidatud perioodil aktiivselt tegutsenud 744 metsandustegelase lühielulood ja valdavas osas ka portreefotod.

Mari Kartau

Kevad toob meie puistutesse hulganisti sulelisi, kes on pikad talvekuud mööda saatnud soojades paikades. Aprillis ja enam mai alguses seavad siin end sisse must-kärbsenäpid, kes on meie kärbsenäppidest varaseimad saabujad.

Karl Adami

Suurem võõrokaspuuliikide katsetamine metsamajanduslikku huvi silmas pidades on nüüdseks jäänud aastakümnete taha. Sellegipoolest on toonased proovikultuurid ütlemata huvitavad dendroloogilises mõttes.

Tapio Vares

Ühes märtsikuises „Osooni“ saates ETVs kajastati püsimetsa majandamist kui üht metsa majandamise või kasutamise võimalust. Liis Kuresoo kurtis, et liiga pikalt on lageraiemajandust viljeletud.

Ants Varblane

Alates tänasest kontrollib Keskkonnaamet pesitsusrahust kinnipidamist metsatöödel. Ka sel aastal keskenduvad plaanilised kontrollreidid kaitsealadele ja linnurikastele metsadele, kus rikkumisel oleks linnustikule eriti suur mõju. Reidid kestavad juuni lõpuni.

Kuigi euroopa nulud võivad mandril probleemideta sirguda aastakümneid, teevad harva sekka sattuvad tigedad talved neile ikka ära. Saartel, eeskätt Hiiumaal on nad aga naturaliseerumas.

Tapio Vares